Mobi Prawnik? Start!

W ramach pierwszego artykułu na blogu, Witamy!

Witamy w serwisie online Mobi Prawnik. Jest to nowy rozdział w zakresie szerzenia świadomości prawnej na temat swoich praw i obowiązków wśród każdej grupy społecznej w Polsce.

Można w tym momencie zadać pytanie, skąd inicjatywa stworzenia kolejnego portalu traktującego o zasadach polskiego systemu prawnego czy zapewniającego udzielenie porady prawnej; wątpliwości są dość uzasadnione. Otóż, niniejszy serwis nie jest w żadnym stopniu tożsamy z innymi tego typu stronami internetowymi. Jest ku temu wiele przyczyn. W głównej mierze, uzależnione jest to od rosnącej nieustannie tendencji, zgodnie z którą urządzenia desktopowe (np. komputery, laptopy) są wykorzystywane w coraz mniejszym stopniu przez polską (i nie tylko) populację. Coraz cześciej bowiem, co ma zdecydowane poparcie w przeprowadzanych badaniach sondażowych, zamiast typowych dotychczas komputerów domowych, używa się przede wszystkim telefony komórkowe – smartfony – oraz tablety. Stąd też sztandarowy projekt Mobi Prawnik – aplikacja mobilna.

Aplikacja Mobilna Mobi Prawnik

Innowacyjne oprogramowanie posiada 4 funkcje: darmowe porady prawne, katalog prawników, wyszukiwarkę właściwych sądów oraz kontakt online z prawnikiem serwisu. Atrakcyjność powyższych porad prawnych (których obecnie jest ponad 1000) oceniana jest na podstawie nie tylko praktyczności w każdym aspekcie życia codziennego w Polsce, ale i z przyczyn czysto korzystnych dla samego użytkownika. Zostały one bowiem sporządzone na podstawie częstotliwości występowania danego problemu oraz życiowego doświadczenia. Wystarczy wybrać odpowiednią gałąź prawa i dziedzinę, aby przejść do pasującego opisu rozwiązania!

Pozostałe funkcje – wyszukiwarki prawników i sądów – polegają na możliwości wyszukania znajdującego się w danej miejscowości adwokata, radcy prawnego czy doradcy podatkowego, jak i według swojej aktualnej lokalizacji (użytkownik może wybrać, dzięki której opcji znajdzie odpowiednią kancelarię czy sąd). Ponadto, na danym ekranie istnieje możliwość – za pomocą jednego przycisku – przejścia na stronę internetową prawnika i sądu, zadzwonić pod ich numer, bądź nawet dokonania nawigacji, czyli znalezienia najbliższej i najdogodniejszej drogi do danego celu z miejsca aktualnego położenia użytkownika. Jest to rozwiązanie w pełni pionierskie w naszej polskiej rzeczywistości. Sprzyjającym również okaże się fakt, że aplikacja mobilna jest darmowa dla Każdego! Wystarczy ją pobrać z naszej strony internetowej lub sklepu Google Play.

Strona internetowa Mobi Prawnik

Równolegle z aplikacją mobilną, startuje owa strona internetowa – swoista wizytówka Portalu. Na samej stronie Mobi Prawnik prezentuje z kolei usługi nieco odmienne, aniżeli sama aplikacja mobilna. Na jej łamach można skorzystać z profesjonalnej porady lub opinii prawnej, otrzymać sporządzone pismo procesowe, urzędowe lub projekt umowy, oraz być reprezentowanym w toku postępowania sądowego lub urzędowego przez profesjonalnego pełnomocnika.

Ponadto, na niniejszym blogu udostępniane są treści związane z mobilnymi poradami prawnymi. Ich celem jest głębsze zrozumienie istoty polskiego systemu prawnego. Przy okazji, traktować będziemy o ciekawych dla każdego aspektach społecznych i ekonomicznych, niekiedy kontrowersyjnych, które się z danym zagadnieniem będą wiązać.

Wiedząc już, jaką ideą portalu Mobi Prawnik się kierujemy, zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej tutaj .

Zapraszamy przy tym do śledzenia naszego bloga i znajdujących się na nim treści.

Mobi Prawnik? Start!
4.2 (84.21%) 19 votes

Kategoria: Ogólne
Podziel się:
KomentarzeBrak komentarzy do “Mobi Prawnik? Start!”
Skomentuj pierwszy.

Dodaj komentarz