Najczęściej zadawane pytania

Zawsze pomagamy w potrzebie

Masz pytania dotyczące funkcjonowania naszego Portalu?

W jednym miejscu zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. Skorzystaj z podanych danych, aby jeszcze lepiej poznać stworzony przez nas system informacji prawnej. Pamiętaj, że to my - Mobi Prawnik - jesteśmy dla Ciebie. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Na czym polega idea Portalu Mobi Prawnik?

Mobi Prawnik powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie Użytkowników urządzeń mobilnych. Portal w głównej mierze skupia się na zwiększaniu świadomości prawnej w polskim społeczeństwie, zarówno poprzez ułatwianie dostępu do profesjonalnych porad prawnych dotyczących istotnych dziedzin życia obywateli, jak i dzięki uproszczonym sposobom znalezienia znajdującej się w pobliżu Kancelarii bądź właściwego dla Nas Sądu. Warto dodać, że samo korzystanie z owych porad oraz wyszukiwarek jest całkowicie darmowe.

Wraz z Aplikacją Mobilną, działa również niniejsza strona internetowa, na której poruszane są istotne i, niekiedy kontrowersyjne, tematy w zakresie prawa funkcjonującego w Polsce. Stanowi ona bez wątpienia wizytówkę Mobi Prawnik, dzięki której, prócz możliwości zapoznania się z najważniejszymi cechami Portalu, Użytkownik może się z nami skontaktować, celem uzyskania profesjonalnej porady prawnej, sporządzonego pisma procesowego, bądź po prostu przekazania swoich uwag i sugestii.

Czy korzystanie z Aplikacji Mobilnej i strony internetowej jest bezpłatne?

Informacje umieszczane w Portalu są całkowicie bezpłatne. Treści, które są przeznaczone dla każdego Użytkownika, mają charakter głównie informacyjny, który sprzyja lepszemu zapoznaniu się z oferowaną przez nas pomocą. Inspirującym źródłem wiadomości jest niewątpliwie blog prawniczy, na którym specjaliści Portalu - wykwalifikowani prawnicy i wykładowcy prawa - zamieszczają cenne wskazówki w zakresie zasad tego prawa, trybu postępowań czy sposobu zachowania się w określonych prawem sytuacjach.

Podobnie kwestia wygląda, gdy przyjrzymy się funkcjom Aplikacji Mobilnej. Pobranie narzędzia, porady prawne oraz wyszukiwarki prawników i sądów w niej zawarte, są dla Każdego użytkownika w pełni darmowe.

Czy istnieją usługi płatne oferowane przez Portal Mobi Prawnik?

Tak. W sytuacji, gdy Użytkownik zdecyduje się uzyskać w pełni wyspecjalizowaną i adekwatną do jego sytuacji poradę prawną (bądź inną usługę z tym powiązaną, jak np. sporządzenie pisma), wypełnia on formularz i kontaktuje się z Prawnikiem, zgodnie z cennikiem podanym w zakładce Porady Prawne.

W jakich okolicznościach można uzyskać pomoc?

Wystąpić z wnioskiem o pomoc w zakresie porady prawnej bądź sporządzenia pisma czy umowy, można w każdym stadium postępowania. Nie ma znaczenia, czy i w jaki sposób Użytkownik radził sobie dotychczas. Współpracujemy z profesjonalistami, którzy mają odpowiednie uprawnienia w zakresie każdej gałęzi prawa.

Z kim współpracuje Portal Mobi Prawnik?

Mobi Prawnik współpracuje z adwokatami, radcami prawnymi i doradcami podatkowymi z całej Polski. Dzięki temu, Portal jest w stanie zapewnić pomoc prawną w każdym stadium postępowania, w każdym miejscu w Polsce.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?