Zezwolenie na pracę

Myślisz o zatrudnieniu obcokrajowca, jednak przerasta Ciebie ogrom obowiązków związanych z formalnościami? Od teraz zezwolenie na pracę to powinność, na którą może sobie każdy pozwolić - tylko z Mobi Prawnik.

Czym jest zezwolenie na pracę?

Są Państwo prężnie rozwijającą się firmą i szukacie pracowników? Jeśli tak, z pewnością myśleli Państwo nad możliwością zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Pomimo zniesienia od czerwca br. obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy, zatrudnianie obywateli Ukrainy nie jest tak proste, jak obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Ukrainiec może bez wizy bowiem przebywać na terytorium naszego państwa maksymalnie 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. Po przekroczeniu tego czasu pobyt cudzoziemca jest już nielegalny, chyba że uda mu się uzyskać np. zezwolenie na pracę.

Zezwolenie na pracę Jaki cel?

Cudzoziemiec, chcąc podjąć zatrudnienie, musi przebywać w Polsce legalnie, zaś uzyskanie zezwolenia na pracę czyni jego pobyt w pełni legalnym.
Z kolei pracodawca, który nie sprawdzi, czy jego pracownik-obcokrajowiec może zgodnie z prawem przebywać w naszym kraju, naraża się na poszczególne sankcje.

Obsługa prawna Mobi Prawnik

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą związaną z pomocą w sprawach związanych z legalnym pobytem cudzoziemców (np. zatrudnianie Ukraińców w Polsce). Uzyskiwanie zezwolenia na pracę przez cudzoziemców to zaledwie ułamek naszej działalności.

Obsługa prawna Mobi Prawnik zakłada wypełnianie odpowiednie pism, skompletowanie potrzebnych dokumentów, wskazanie wytycznych co do Urzędu, w którym należy złożyć stosowne wnioski, jak i pomoc w kontaktach z organami administracji publicznej celem uzyskania oświadczenia do procedury uproszczonej. Dodatkowo, w kręgu pomocy znajduje się również złożenie w imieniu Państwa dokumentów (co często wiąże się z koniecznością czekania w kolejkach), a także – w zależności od Państwa potrzeb – pomoc prawna w innych kwestiach związanych z pobytem obcokrajowców w Polsce. Dzięki Mobi Prawnik zatrudnianie Ukraińców i innych cudzoziemców nigdy nie było takie proste.

ZATRUDNIJ OBCOKRAJOWCA JUŻ OD 150 ZŁ